STŠ napis (desktop)

STŠ napis (phone)

Šolska svetovalna služba

Šolska svetovalna služba nudi pomoč in podporo dijakom in staršem, sodeluje z učitelji ter vodstvom   šole   pri   načrtovanju   in  spremljanju  razvoja  šole  ter  pri  opravljanju  vzgojno-izobraževalnega dela. Njen temeljni cilj je sodelovati pri vzpostavljanju in vzdrževanju pogojev za optimalni  razvoj vsakega dijaka šole.

Deluje na različnih področjih vsakdanjega življenja in dela v šoli:
  • učenja in poučevanja,
  • šolske kulture, vzgoje, klime in reda,
  • telesnega, osebnega (spoznavnega, čustvenega) in socialnega razvoja,
  • šolanja in karierne orientacije (oziroma sprejema otrok v šolo in njihovega prehoda v srednjo šolo),
  • ter na področju socialno-ekonomskih stisk.

Pri svojem delu  šolska svetovalna služba sodeluje z dijaki, učitelji, starši, z vodstvom in z zunanjimi ustanovami.
Na svetovalno službo se lahko obrnejo vsi, ki potrebujejo pomoč, iščejo informacije ali si želijo biti še uspešnejši.
Dijaki in starši se lahko po predhodnem dogovoru oglasite na razgovor vsak dan, med 7. in 14. uro, in prvo sredo v mesecu, v času popoldanskih govorilnih ur, med 17. in 18. uro.

Za razgovore  sta vam na voljo:
  • psihologinja Alenka Marčetič – za programe tehniška gimnazija, strojni tehnik, tehnik računalništva,  frizer, računalnikar in mehatronik operater, na tel. št. 05/662 52 64 in
  • specialna in rehabilitacijska pedagoginja Ana Simončič – za programe avtoserviser, inštalater strojnih inštalacij in pomočnik v tehnoloških procesih, na tel. št. 05/662 52 33.

Joomla3 Appliance - Powered by TurnKey Linux