STŠ napis (desktop)

STŠ napis (phone)

Tehniški dnevi

Na šoli izvajamo projekt tehniških dni, v katerem učenci osnovnih šol sodelujejo na praktičnih delavnicah, ob tem pa jim predstavimo tudi našo šolo in izobraževalne programe, ki jih izvajamo. V šolskem letu 2019/20 načrtujemo 10 tehniških dni.

Namen projekta je povezati predstavitev šole in izobraževanja z nekaterimi cilji tehniških dni v devetletki:
  • spoznavanje sveta dela in poklicev,
  • sodelovanje v vseh delovnih fazah, od načrtovanja, konstruiranja, sporazumevanja, uresničevanja do vrednotenja rezultatov,
  • odkrivanje lastnih sposobnosti, spretnosti in nagnjenosti,
  • poklicno usmerjanje,
  • spoznavanje varnostnih ukrepov pri delu, oblikovanje pozitivnega odnosa do varovanja svojega zdravja in zdravja drugih.

Učenci bodo sodelovali v treh delavnicah, in sicer v računalniški delavnici (izdelava mobilne aplikacije s pomočjo APP inventor programa), v strojni delavnici, kjer si bodo ogledali izdelavo izdelka iz pločevine s posebnim postopkom obdelave kovin (CNC žična erozija), in v delavnici mehatronike (Programiranje z mikrokontrolerjem - ARDUINO).

V tem šolskem letu pričakujemo obisk naslednjih osnovnih šol: OŠ Šmarje pri Kopru,  OŠ Dušana Bordona Semedela Koper, OŠ in vrtec Ankaran, OŠ Dekani,  OŠ Livade Izola, OŠ dr. Aleš Bebler – Primož Hrvatini, OŠ Dragomirja Benčiča Brkina Hrpelje, OŠ Dekani, CKSG Portorož.

Pri izvedbi sodelujejo: Angel Šav, Katarina Novoselec, Tomaž Parovel in Alenka Marčetič.

Joomla3 Appliance - Powered by TurnKey Linux