Tehniški dnevi

Tehniški dnevi

Na šoli izvajamo projekt tehniških dni, na katerih učenci osnovnih šol izdelajo praktični izdelek, ob tem pa jim predstavimo tudi našo šolo in izobraževalne programe, ki jih izvajamo, ter mednarodne projekte, v katere je vključena naša šola.

V šolskem letu 2023/24 načrtujemo 12 tehniških dni

Namen projekta je povečati vpis na šolo in povezati predstavitev šole in izobraževanja z nekaterimi cilji tehniških dni v devetletki:
- spoznavanje sveta dela in poklicev,
- sodelovanje v vseh delovnih fazah, od načrtovanja, konstruiranja, sporazumevanja, uresničevanja, do vrednotenja rezultatov,
- odkrivanje lastnih sposobnosti, spretnosti in nagnjenosti,
- poklicno usmerjanje,
- spoznavanje varnostnih ukrepov pri delu, oblikovanje pozitivnega odnosa do varovanja svojega zdravja in zdravja drugih.

avla in knjižnica (1)
IMG_1204_Fotor

Delavnice in predstavitve

- Predstavitev programov šole,
- računalniška delavnica,
- TOMOS workshop,
- CNC-žična erozija,
- strojna delavnica.
Pri izvedbi in organizaciji sodelujejo: Matej Božič, Nedjan Kastelic, Kristijan Kocjančič, Matej Küssel, Katarina Novoselec in Kim Pletikos Pucer.