STŠ napis (desktop)

STŠ napis (phone)

Vpis

VPIS NA SREDNJO TEHNIŠKO ŠOLO KOPER

Osnovnošolke in osnovnošolci se lahko na naši šoli vpišete v različne programe:

1. Strokovna gimnazija:
Tehniška gimnazija – 56 kandidatov

2. Srednje strokovno izobraževanje:
Strojni tehnik – 56 kandidatov

3. Srednje poklicno izobraževanje
Inštalater strojnih inštalacij – 26 kandidatov
Avtoserviser – 26 kandidatov
Računalnikar – 52 kandidatov
Mehatronik operater – 26 kandidatov
Frizer – 26 kandidatov

4. Nižje poklicno izobraževanje:
Pomočnik v tehnoloških procesih – 16 kandidatov

5. Poklicno-tehniško izobraževanje (vpis v 4. letnik):
Strojni tehnik – 28 kandidatov,
Tehnik računalništva – 28 kandidatov.

ZNAN DATUM PRIJAVE ZA VPIS V SREDNJE ŠOLE
Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport obvešča, da je prestavljen rok (zadnji dan) za prijavo za vpis v srednjo šolo na 11. 5. 2020.
Prijavo lahko pošljete že sedaj. Nov obrazec dobite na spletni strani MIZŠ: https://e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2192

Ko odprete stran, kliknite na OBRAZEC – Nova prijavnica za vpis v srednjo šolo.
Natisnite si jo, čitljivo izpolnite in podpišite (obvezno dijak in starš).

Pošljite priporočeno na naslov: Srednja tehniška šola Koper, Šmarska cesta 4e, 6000 Koper ali skenirano (fotografirano) na elektronski naslov: info@sts.si, v vednost pa tudi na elektronski naslov:
ana.simoncic@sts.si (za programe AVTOSERVISER, INŠTALATER STROJNIH INŠTALACIJ, POMOČNIK V TEHNOLOŠKIH PROCESIH) in
alenka.marcetic@sts.si (za programe TEHNIŠKA GIMNAZIJA, STROJNI TEHNIK, RAČUNALNIKAR, MEHATRONIK OPERATER in FRIZER).

Če boste pošiljali po elektronski pošti v polje Zadeva vpišite: vaše ime in priimek – prijava za vpis (Npr.: Janez Novak – prijava za vpis).
Žig in podpis ravnatelja oz. ravnateljice nista potrebna.

Vse do sedaj prispele prijave so veljavne in smo jih že upoštevali.
Spletna prijava na srednje šole ni možna.

POMEMBNI DATUMI V PRIJAVNO VPISNEM POSTOPKU:

11. 5. 2020 – zadnji dan Prijave za vpis po protokolu, navedenem zgoraj.
20. 5. 2020 – objava stanja prijav na dan 11. 5. 2020 na spletni strani Ministrstva za izobraževanje znanost in šport (MIZŠ ) in spletni strani šole.
25. 5. 2020 – prijava za vpis neuspešnih dijakov 1. letnika, ki se želijo preusmeriti na drugi program in vpis kandidatov, ki se zadnje leto šolajo v tujini.
16. 6. 2020 do 14. ure – zadnji dan prenosa prijav. Kandidati na šolo, kjer so prijavljeni, pošljejo po elektronski pošti svetovalni delavki skenirano podpisano izjavo s strani dijaka in starša, s katero zaprosijo šolo, da v njihovem imenu prijavo pošlje na ustrezno šolo.
24. 6. 2020 – vsi prijavljeni kandidati bodo dobili s strani šole obvestilo, v katerem bo navedeno, kdaj in na kakšen način se bodo vpisali. Takrat še ne bomo imeli informacije, ali bo na posameznem programu omejitev vpisa ali ne, ker bo MIZŠ o tem odločalo šele 26. 6. 2020, mi pa bomo informacijo objavili na spletni strani naše šole.
30. 6.–6. 7. 2020 (do 14. ure) – posredovanje dokumentov za vpis po razporedu, navedenem v obvestilu, ki ga boste prejeli do 24. 6. 2020. Tisti, ki boste prijavljeni na programe brez omejitve vpisa, boste s tem tudi vpisani.

Kandidati, prijavljeni na programe, kjer bo vpis omejen, boste od šole dobili dodatna navodila.

Joomla3 Appliance - Powered by TurnKey Linux