STŠ napis

STŠ napis (2)

Šolska svetovalna služba

Šolska svetovalna služba nudi pomoč in podporo dijakom in staršem ter sodeluje z učitelji in vodstvom šole pri načrtovanju in spremljanju razvoja šole ter pri opravljanju vzgojno-izobraževalnega dela. Njen temeljni cilj je sodelovati pri vzpostavljanju in vzdrževanju pogojev za optimalni  razvoj vsakega dijaka šole.

Deluje na različnih področjih vsakdanjega življenja in dela v šoli:

• učenja in poučevanja,
  • šolske kulture, vzgoje, klime in reda,
  • telesnega, osebnega (spoznavnega in čustvenega) in socialnega razvoja,
  • šolanja in karierne orientacije (oziroma sprejema otrok v šolo in njihovega prehoda v srednjo šolo),
  • ter na področju socialno-ekonomskih stisk.

Pri svojem delu  šolska svetovalna služba sodeluje z dijaki, učitelji, starši, z vodstvom in z zunanjimi ustanovami.

Na svetovalno službo se lahko obrnejo vsi, ki potrebujejo pomoč, iščejo informacije ali si želijo biti še bolj uspešni.

Dijaki in starši se lahko po predhodnem dogovoru oglasite na razgovor vsak dan, med 7. in 14. uro in vsako prvo sredo v mesecu, v času popoldanskih govorilnih ur, med 17. in 18. uro pri svetovalni delavki Alenki Marčetič.