Tehniški dnevi

Tehniški dnevi

Na šoli izvajamo projekt tehniških dni, na katerih učenci osnovnih šol izdelajo praktični izdelek, ob tem pa jim predstavimo tudi našo šolo in izobraževalne programe, ki jih izvajamo, ter mednarodne projekte, v katere je vključena naša šola.

V šolskem letu 2023/24 načrtujemo 12 tehniških dni

Namen projekta je povečati vpis na šolo in povezati predstavitev šole in izobraževanja z nekaterimi cilji tehniških dni v devetletki:
- spoznavanje sveta dela in poklicev,
- sodelovanje v vseh delovnih fazah, od načrtovanja, konstruiranja, sporazumevanja, uresničevanja, do vrednotenja rezultatov,
- odkrivanje lastnih sposobnosti, spretnosti in nagnjenosti,
- poklicno usmerjanje,
- spoznavanje varnostnih ukrepov pri delu, oblikovanje pozitivnega odnosa do varovanja svojega zdravja in zdravja drugih.

avla in knjižnica (1)
IMG_1204_Fotor

Delavnice in predstavitve

- Predstavitev programov šole,
- računalniška delavnica,
- TOMOS workshop,
- CNC-žična erozija,
- strojna delavnica.
Pri izvedbi in organizaciji sodelujejo: Matej Božič, Nedjan Kastelic, Kristijan Kocjančič, Matej Küssel, Katarina Novoselec in Kim Pletikos Pucer.

Drage dijakinje, dragi dijaki,

prosim Vas, da pri prihodu v šolo in pri odhodu iz šole striktno uporabljate pločnike in prehode za pešce in ne hodite po cestišču, po in ob gradbišču, saj tako ogrožate svojo varnost, v šolski okoliš pa vstopate skozi glavni šolski vhod.

Upam in verjamem, da bodo gradbena dela končana v nakrajšem možnem času, do takrat (in tudi sicer) pa Vas prosim, da spoštujete vsa pravila varnosti v prometu, ki veljajo tako za voznike osebnih avtomobilov, kolesarje, motoriste, rolkarje in pešce, ki ste v prometu najbolj izpostavljeni nevarnostim.

Zahvaljujem se Vam za strpnost in razumevanje.

This will close in 20 seconds