STŠ napis

Tehniški dnevi

Na šoli izvajamo projekt tehniških dni, v katerem učenci osnovnih šol sodelujejo na praktičnih delavnicah, ob tem pa jim predstavimo tudi našo šolo in izobraževalne programe, ki jih izvajamo. V šolskem letu 2017/18 načrtujemo 10 tehniških dni.

Namen projekta je povezati predstavitev šole in izobraževanja z nekaterimi cilji tehniških dni v devetletki:
- spoznavanje sveta dela in poklicev,
- sodelovanje v vseh delovnih fazah, od načrtovanja, konstruiranja, sporazumevanja, uresničevanja do vrednotenja rezultatov,
- odkrivanje lastnih sposobnosti, spretnosti in nagnjenosti,
- poklicno usmerjanje,
- spoznavanje varnostnih ukrepov pri delu, oblikovanje pozitivnega odnosa do varovanja svojega zdravja in zdravja drugih.

Učenci bodo sodelovali v treh delavnicah, in sicer v računalniški delavnici, v strojni delavnici, kjer bodo sodelovali pri izdelavi izdelka iz pločevine s posebnim postopkom obdelave kovin (CNC žična erozija), in v delavnici »Četrta industrijska revolucija«.

V tem šolskem letu pričakujemo obisk naslednjih osnovnih šol: OŠ Šmarje pri Kopru, OŠ Sečovlje, OŠ Elvire Vatovec Prade Koper, OŠ Dušana Bordona Semedela Koper, OŠ in vrtec Ankaran, OŠ Dekani in OŠ Livade Izola.
Pri izvedbi sodelujejo: Angel Šav, Branko Jelen, Tomaž Parovel in Alenka Marčetič.

View the embedded image gallery online at: